FAQ

Poniżej prezentujemy listę najczęściej zadawanych nam pytań i odpowiedzi. Jeśli nie znajdziecie Państwo tutaj pytania, które Was nurtuje - zachęcamy do kontaktu.

Jakie modele drukarek fiskalnych są obsługiwane przez bsxPrinter?

W chwili obecnej program bsxPrinter obsługuje protokoły:

  • Posnet,
  • Thermal,
  • Elzab,
  • Farex,
  • Elzab;

Warto jednak podkreślić, że powyżej jest mowa o protokołach, a nie o konkretnych modelach drukarek. Większość współcześnie wykorzystywanych drukarek fiskalnych obsługuje któryś z powyższych protokołów. Jeśli zatem posiadasz drukarkę innego producenta, sprawdź czy nie pozwala ona na taką konfigurację, by była zgodna z jednym z powyższych protokołów.

Czy istnieje możliwość drukowania faktur na drukarce fiskalnej?

Nie wszystkie drukarki fiskalne oferują taką funkcjonalność, dlatego należy upewnić się w dokumentacji lub u producenta danej drukarki - czy Państwa drukarka oferuje taką funkcjonalność. Program bsxPrinter zapewnia wsparcie dla drukowania faktur w protokołach Posnet oraz Elzab.

Tworzę własny program pod Windows. Czy mogę używać bsxPrinter w swojej aplikacji?

bsxPrinter to aplikacja, której celem jest świadczenie usług drukowania dokumentów fiskalnych na rzecz innych aplikacji. Jeśli więc tworzysz własne oprogramowanie i chcesz je wzbogacić o funkcjonalność drukowania paragonów - bsxPrinter jest właśnie dla Ciebie. Możesz zintegrować swoją aplikację z bsxPrinter, a nawet dołączać bsxPrinter do swojej własnej aplikacji, w ramach Twojego instalatora programu. Aby jednak program bsxPrinter działał trzeba go zarejestrować kluczem. Dlatego możesz albo zalecić swoim użytkownikom zakup takiego klucza u nas w sklepie - jeśli chcą mieć taką funkcjonalność - albo możesz u nas zakupić odpowiednią pulę numerów (znacznie taniej) i je redystrybuować wśród swoich użytkowników. Istnieje wreszcie możliwość przygotowania przez nas dedygowanej dla Ciebie wersji, pod Twoją nazwą i logiem, ścieśle zintegrowaną z Twoim oprogramowaniem.

Czy mogę jakoś dostosować aplikację bsxPrinter do własnych wymagań? By wyglądała jak część mojej aplikacji?

Tak. Możesz zupełnie zmienić wygląd aplikacji, tj. jej skórkę, wygląd okna głównego, ukryć np. okno logów, elementy menu itp. Możesz zaplanować zupełnie własny interfejs. Może on przedstawiać np. tylko Twoje logo - w końcu cała obsługa drukarki będzie spoczywała na Twojej własnej aplikacji, która będzie się łączyła z bsxPrinter. Wreszcie, możesz zmienić nazwę bsxPrinter na własną, zmienić zawartość okna "O programie" itd. Możesz także określić własny adres URL, z którym program będzie się łączył przy każdym uruchomieniu. W ten sposób możesz zbierać statystyki użycia aplikacji oraz informować swoich klientów np. o nowych wersjach.

Dlaczego mam korzystać z bsxPrinter, skoro mogę sam zaimplementować obsługę drukarki w swoim programie?

Istnieje wiele firm produkujących urządzenia fiskalne. Mają oni swoje własne protokoły komunikacyjne. Chcąc zatem stworzyć samodzielnie obsługę drukarki fiskalnej należy: uzyskać dokumentacje techniczne od tych wszystkich producentów, zaimplementować ich protokoły, co wymaga także zaimplementowania obsługi portu szeregowego RS232. Rozwiązać problemy z przejściówkami USB-RS232. Wreszcie zdobyciem wielu modeli drukarek celem przetestowania swojego rozwiązania. Wszystko to wiąże się ze znacznym kosztem oraz czasem. Można jednak pominąć te kroki i skorzystając z gotowego, sprawdzonego rozwiązania - bsxPrinter.

Nie chcę zmuszać moich klientów do rejestracji programu bsxPrinter. Czy można jakoś ten krok pominąć?

Tak. Możesz nabyć od nas specjalny rodzaj licencji, który pozwoli Ci przygotować własną wersję bsxPrinter tak, że nie będzie ona wymagała żadnych numerów seryjnych. Możesz wówczas udostępniać swoją wersję instalatora, a tym samym swoją wersję aplikacji, o Twojej nazwie i Twoim wyglądzie, wszystkim Twoim klientom. Będą oni mogli z niego skorzystać od razu po instalacji.

Tworzę sklepy internetowe, czy można jakoś zintegrować bsxPrinter z takimi rozwiązaniami?

Oczywiście! Możesz w swoim sklepie, np. w oknie realizacji Zamówień lub Faktur dodać przycisk "Drukuj paragon". Następnie swój sklep powinieneś wyposażyć w jakieś API, tj. skrypt który by się wywoływało, i który by zwracał listę wszystkich paragonów do wydrukowania. Następnie możesz stworzyć wtyczkę do bsxPrinter tak, by np. co 2-3 minuty wywoływała Twój skrypt i w ten sposób pobierała informacje o paragonach do wydrukowania.

Istnieje także możliwość, abyśmy to my przygotowali dla Ciebie całe rozwiązanie. Możemy stworzyć dedykowaną wersję bsxPrinter, pod Twoją nazwą, z wybraną przez Ciebie skórką, ustalonym wspólnie wyglądem. Dostosowaną tak, by ściśle współpracowała z Twoim sklepem. Następnie takie gotowe rozwiązanie możesz rozprowadzać wśród swoich klientów.

Czy z poziomu bsxPrinter mogę połączyć się bezpośrednio do bazy danych?

Tak. bsxPrinter zawiera funkcje pozwalające na połączenie się z bazami MySQL, MariaDB, PostgreSQL, MS SQL, Firebird oraz SQLite. Możesz nawiązać połączenie z dowolną z tych baz, a następnie wydawać do niej dowolne zapytania SQL.

Czy z poziomu bsxPrinter mogą połączyć się ze swoim systemem CMS?

Tak. API bsxPrinter pozwala na wywoływanie dowolnych adresów URL i przekazywanie do nich danych metodami GET oraz POST. Można także nawiązywać bezpośrednie połączenie do bazy danych.

Czy bsxPrinter obsługuje jakoś pliki XML?

Tak. bsxPrinter posiada funkcje pozwalające na proste manipulowanie drzewem XML. Możesz więc np. pobierać dane ze swojego serwera w formacie XML, a następnie w prosty sposób wydobywać z nich dowolne dane.

Tworzę aplikację na tablety z Androidem. Czy można jakoś użyć bsxPrinter do drukowania paragonów z tej aplikacji?

Oczywiście. Można to rozwiązać na kilka sposobów. Na przykład, Twoja aplikacja może próbować poszukać w sieci do której jest podłączona po WiFi komputera, na którym uruchomiony jest bsxPrinter. Jeśli taki znajdzie, może na nim bezpośrednio drukować paragon. Możesz też stworzyć dodatkową aplikację WWW, która by pośredniczyła pomiędzy Twoim programem a aplikacją bsxPrinter.

Czy istnieje możliwość wydrukowania NIP-u nabywcy na paragonie?

Tak i bsxPrinter oczywiście posiada taką funkcjonalność. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą dokumentacją techniczną.

Farex

GoShop
Szanowny Użytkowniku :-)
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) chcielibyśmy Cię poinformować,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z serwisu bsxPrinter.
Zamykając ten komunikat, poprzez kliknięcie przycisku Akceptuję, wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, jak również na przyjmowanie na swoim urządzeniu tzw. plików cookies,
zarówno przez nas, tj. BinSoft Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Szczytnie, jak i przez naszych Zaufanych Partnerów - w celach marketingowych, włączając w to analizowanie i profilowanie.
Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zachęcamy, zapoznaj się znią!

Akceptuję Nie akceptuję