Drukarka fiskalna a kasa fiskalna - różnice

Drukarka fiskalna a kasa fiskalna - różnice

Początkujący przedsiębiorca chcący działać w przestrzeni handlu bardzo często posiada ograniczoną wiedzę nt. dostępnych urządzeń rozliczeniowych. W jego mniemaniu kasa fiskalna to często jedyne urządzenie, które jest mu w tym celu potrzebne. Tymczasem istnieje możliwość prowadzenia rozliczeń również za pomocą innych urządzeń. Jednym z nich jest drukarka fiskalna, którą nazywa się czasem "kasą na komputerze".

Jak działa terminal płatniczy

Jak działa terminal płatniczy

Dziś tak naprawdę ciężko jest wyobrazić sobie punkt handlowy czy usługowy, w którym nie ma możliwości skorzystania z płatności kartą. Dlatego też właściciele takich miejsc powinni zadbać nie tylko o kasę fiskalną, ale również warto by weszli w posiadania terminala płatniczego - stacjonarnego lub mobilnego.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

Jaki terminal płatniczy wybrać?

Płatności bezgotówkowe są obecnie coraz popularniejszą metodą. Z roku na rok coraz więcej osób wybiera tę formę, ze względu na dużą wygodę, oszczędność czasu i higienę. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można skorzystać z licznych systemów umożliwiających szybkie płatności bezgotówkowe. Współcześnie są to zazwyczaj płatności zbliżeniowe.

Czym jest serwer wydruku i jakie daje możliwości?

Czym jest serwer wydruku i jakie daje możliwości?

Serwer wydruku jest jednym z tych produktów, który na przestrzeni kilku ostatnich lat w znacznym stopniu zyskał na zainteresowaniu. Z pewnością duży wpływ na wspomniany wzrost popularności ma fakt, że tego typu narzędzia w dużej mierze przyczyniają się nie tylko do ułatwienia życia, ale także do obniżenia kosztów.