Serwer wydruków - bsxPrinter

Serwer wydruków - bsxPrinter

Chociaż większość naszych klientów wykorzystuje bsxPrinter do drukowania paragonów na drukarkach fiskalnych, drukowanie paragonów nie jest jedyną funkcją, dla której warto zainstalować bsxPrinter.

 1. Jakie wydruki obsługuje bsxPrinter?
 2. Automatyczne zlecanie wydruków
 3. Drukowanie z przeglądarki internetowej
 4. Czy jedna drukarka obsłuży wiele stanowisk?
 5. Jak korzystać z serwera wydruku?

Rozszerzanie sklepów internetowych i aplikacji online o możliwość drukowania paragonów fiskalnych z przeglądarki internetowej to nie wszystko, na co stać bsxPrinter. Ten niepozornie wyglądający program ma ogromne możliwości – jest serwerem wydruku. Co to oznacza?

Jakie wydruki obsługuje bsxPrinter?

Błędem jest kojarzenie bsxPrinter wyłącznie z wydrukami fiskalnymi, aplikacja obsługuje także wydruki na drukarkach tradycyjnych oraz drukarkach etykiet, umożliwiając drukowanie:

 • kopert
 • etykiet
 • naklejek
 • faktur
 • listów przewozowych
 • biletów…

Oraz zdalne skanowanie dokumentów.

Jakich wydruków nie zlecisz bsxPrinter?

Tak naprawdę ogranicza Ciebie tylko Twoja wyobraźnia… i Twoja drukarka.

Pamiętaj! Każda drukarka udostępnia określony wachlarz usług. Może wiązać się to z pewnymi ograniczeniami. Nie wszystkie czynności, które udostępnia bsxPrinter, obsłuży każda drukarka. Na co pozwoli Twoja drukarka w połączeniu z bsxPrinter? Sprawdź to za darmo!

Cytując ulubioną emerytkę polskich internetów: „Ale komu to potrzebne?” Masz w biurze więcej niż jedną drukarkę? Chcesz drukować z przeglądarki lub aplikacji mobilnej? Więc Tobie!

Automatyczne zlecanie wydruków

Dzięki API bsxPrinter zapamięta, której drukarce zlecić określony rodzaj wydruku. Drukowanie ograniczać się będzie do wybrania jednego przycisku: „Drukuj” oraz odebrania wydruku z podajnika urządzenia. Nie będziesz musiał wskazywać drukarki etykiet, fiskalnej, klasycznej – w zależności od rodzaju drukowanego dokumentu. To znacznie przyśpieszy Twoją codzienną pracę. Zwłaszcza, jeśli wydruków robisz naprawdę dużo.

Drukowanie z przeglądarki internetowej

Tak, można drukować widok z przeglądarki internetowej bez dodatkowego narzędzia – bsxPrinter – ale czy warto?

Po uruchomieniu przeglądarki internetowej możesz wydrukować jej zawartość. Jeśli nie korzystasz z bsxPrinter, w niektórych przeglądarkach możesz mieć problemy z wydrukowaniem jedynie interesującego Ciebie obszaru, a nie całego dostępnego z przeglądarki widoku. Tak uzyskany wydruk nie jest estetyczny i nie nadaje się do przekazania kontrahentowi.

bsxPrinter zapewnia profesjonalny wydruk z przeglądarki. Oznacza to, że umożliwi wydrukowanie jedynie interesującego nas dokumentu bez niepotrzebnych dodatków w postaci informacji, z jakiej strony WWW jest wydruk, stopki strony lub jej nagłówka.

Drukowanie możliwe jest wprost z aplikacji webowej oraz mobilnej, a zleca się je jednym kliknięciem na konkretnej drukarce.

Jak to wykorzystać? Możesz drukować faktury na klasycznej drukarce lub paragony na drukarce fiskalnej nawet, jeśli pracujesz w aplikacji przeglądarkowej, np. w CMS online do zarządzania Twoim sklepem internetowym lub w aplikacji do umawiania wizyt w Twoim salonie fryzjerskim.

Czy jedna drukarka obsłuży wiele stanowisk?

Masz jedną drukarkę fiskalną podłączoną kablem USB do komputera i chciałbyś korzystać z niej na wielu stanowiskach poprzez sieć LAN? Wykorzystaj bsxPrinter. Będzie pośrednikiem między aplikacją, z której chcesz drukować a drukarką. W bsxPrinter uruchom odpowiedni serwer (TCP/IP). W aplikacji wybierz drukarkę podłączoną do sieci lokalnej i podaj dane dostępowe do bsxPrinter. bsxPrinter rozpozna zleconą w aplikacji komendę drukowania i przekaże ją do drukarki.

Jak korzystać z serwera wydruku?

bsxPrinter wystarczy zainstalować na jednym komputerze w biurze, a z aplikacji przeglądarkowej wydruki zlecać będą wszyscy Twoi pracownicy. bsxPrinter może pełnić funkcję pośrednika dla drukarek fiskalnych i pośrednika urządzeń USB. Co ważne, ma funkcję emulatora drukarek fiskalnych, dzięki czemu ułatwia przygotowywanie wdrożeń z nimi. Nie musisz posiadać urządzenia fiskalnego, wystarczy bsxPrinter.

Udostępnij